AK Partili Turan 2020’de duyurmuştu: ‘Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olursa ben de aday olurum’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın ortak Cumhurbaşkanı adayı olduğunun açıklanmasının ardından AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile arasında 2020 yılında geçen bir diyalog tekrar gündem oldu.

Kılıçdaroğlu’nun bütçe görüşmelerinde hükümeti eleştirdiği sırada AKP sıralarından gelen “Aday ol aday” sözlerine, “Benim aday olamayacağımı size kim söyledi?” yanıtını vermişti.

Kılıçdaroğlu’nun “kürsü heyecanına kapıldığını” öne süren Turan ise 8 Aralık 2020’de Habertürk’e konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

“Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olamaz, bu kadar net. Kürsü heyecanıyla bir anlık ifadeydi o. Göreceksiniz ki bu sözleri revize edilecek. Bir defa Kılıçdaroğlu’nu kaset operasyonu ile genel başkan yapanların izni ve talimatı olmadan aday olacağını açıklaması beklenmez. Siyasi dostlarına rağmen aday olamaz. Kılıçdaroğlu siyasette aday olmak, lider olmak için genel başkan olmuş biri değil. İlan ediyorum, Kemal Kılıçdaroğlu 2023’te Cumhurbaşkanı adayı olsun ben de Çanakkale milletvekili Bülent Turan olarak Cumhurbaşkanlığına adayım.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir