Arzu Özyiğit: Çok acı çektik

Cumhuriyetin 100. yılında hem Avrupa Şampiyonu hem de Türkiye Ligi şampiyonluğuna ulaşarak tarihi bir başarıya imza atan Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı idari kadrosu basın mensuplarıyla yemekte bir araya geldi.

Yemekte Kadın Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Danabaş ve Genel Menajer Arzu Özyiğit hazır bulundu.

MUSTAFA KEMAL DANABAŞ: ALİ KOÇ’A SÖZ VERDİM

Kadın basketboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Danabaş, “Dünyanın en büyük spor kulübü Fenerbahçe diyoruz, bu sadece bir söylem değil. Fenerbahçe sporun her dalında zirveye oynayan bir kulüp. Biz de Fenerbahçe bayrağını zirvede dalgalandırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“Avrupa kadın basketbolunda Fenerbahçe her zaman 1 numaradır” diyen Danabaş, “Geçen sene içinde aynı grupta oynarken farklı skorla güle oynayacağımız rakibe finalde kaybettik. Finali kaybettiğimiz ertesi gün kulübe gittiğimde başkanımız Ali Koç’a ‘Biz her şeyi yapacağız. Euroleague kupasını müzemize getireceğiz’ sözünü verdim. Ben başkanımıza sezon başında transferleri yaptığımızda ‘Biz öyle bir kadro kurduk ki bu kadro Avrupa Şampiyonu olacak’ dedim. Ben inanıyordum, çünkü müthiş bir organizasyonumuz var. Hocamız son derece ciddi, işine konsantre, tamamen sahaya odaklanmış. Final maçından önce Breanna Stewart’in menajeriyle konuşurken,’ Rahat olun, tek başına alır maçı’ dedi. Final maçında Stewart sahneye çıktı, 12 dakikada 24 sayı attı” ifadelerini kullandı.

Taraftarlara da teşekkür eden Danabaş, “Avrupa’nın dört bir yanından taraftarlarımız geldi, takımı otelden meşalelerle uğurladı. Oyuncularımız çok etkilendi” diye konuştu.

ARZU ÖZYİGİT: ÇOK ACI ÇEKTİK

Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Arzu Özyiğit, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Sene başında bütçemizin içinde kalarak kadro yapılanmasını ona göre yaptık. Elimizdeki kaliteli oyuncuları tuttuk, yerli oyuncularımız zaten iyiydi. Mükemmel bir takım kurduk. Bu sene Euroleague şampiyonluğu için işimizi şansa bırakmamak üzere kurduk takımı. Bu sene takım olarak çok büyük bir uyum içerisinde çalıştık. Dünyanın en büyük oyuncuları olmalarına rağmen egoları yüksek değildi. Bu sene takım olabildik. Hocamız Marina Maljkovic de çok disiplinli, ciddi bir hoca. O kadar çok idman yaptık ki final maçı 8 maç üzerinden oynansaydı sporcularımızın 8 maçı da kazanacak kondisyonları vardı. Geçtiğimiz yıllarda Euroleague mücadelesinde çok acı çektik, üzüldük. Ancak Euroleague şampiyonluğunda kısmet Cumhuriyetin 100. yılınaymış. Çok anlamlı bir şampiyonluk oldu. Euroleagu şampiyonluğu hayalimizdi ancak bu sene elde ettiğimiz Türkiye Ligi şampiyonluğu daha değerliydi. Euroleague şampiyonu olduktan sonra yoğun tempodan gelip, uçaktan indikten sonra ertesi gün yarı finalde Galatasaray ile oynadık, 2 gün sonra Çukurova ile Cumartesi ve Pazar maçlar oynadık, tarihte ilk defa böyle bir şey oldu. 12 günde 7 maç oynayarak Türkiye Ligi şampiyonu olduk.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*