Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’ın katılımıyla başarılı öğrenciler bisikletlerini aldı

Erikçe Macera Parkı’nda düzenlenen törende Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında yüzde birlik dilime giren 235, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) ilk 5 bine giren 299 öğrenci, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in söz verdiği bisikletlerini aldı.

YILMAZ: TÜRKİYE YÜZYILI’NI İNSANIMIZ, GENÇLERİMİZLE İNŞA EDECEĞİZ

Törende konuşma yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, öğrencilere ve ailelerine yakalanan başarılardan dolayı kutlayarak şunları söyledi:

“Birlikten güç doğar, birlikle bereket olur. Gençlerimiz, en büyük değer, sermayemiz. Bir ülkenin gerçek değeri insanıdır, gençleridir. Bu gençleri iyi yetiştirirsek her türlü işi çocuklarımız en iyi şekilde yapar. Temel görevimiz insan yetiştirmek. Bu anlamda yapılan bu çalışmayı büyük bir takdirle takip ediyoruz. Hangi hedefi gerçekleştirirseniz daha iyi hedef mutlaka vardır. Daha fazlası her zaman vardır. Hedeflerimizi sürekli güncelleyeceğiz daha iyi hedefler koyacağız. Ülke olarak yeni hedefimiz Türkiye Yüzyılı. Türkiye Yüzyılı’nı insanımız, gençlerimizle inşa edeceğiz.”

ŞAHİN: HEDEFLERİMİZİ BU BAŞARIYI YAKALAYAN ÇOCUKLARIMIZLA GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Ev sahibi olarak törende konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise şehir için yeni hedefler koyduklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Eğitim, bilim, spor, kültür, sanat şehri Gaziantep olmak için çalışıyoruz. Bunu bu başarıları yakalayan çocuklarla gerçekleştireceğiz. Bu çocuklar gözümüzün nuru. Burslarını veriyoruz çocuklarımızın hem de bisiklet dağıtacağız. 100’üncü yılda 100 bin bisiklet hedefi ile yola çıktık. Bütün çocuklarımızı çok seviyor yollarının açık olmasını diliyorum.”

Törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Başkan Fatma Şahin’in yanı sıra

Gaziantep Valisi Kemal Çeber, AK Parti Gaziantep milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, il protokolü üyeleri öğrenciler ve aileleri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir