Erzurum merkezli operasyonda 22 gözaltı var

Erzurum’da yaşayan N.T., Türkiye Varlık Hayat Sigortası’ndan aradığını söyleyerek kendisine telefonla ulaşan kişilerin “Geçmiş dönem orçlarınızı ödemezseniz tüm mal varlıklarınıza icra gelecek” diyerek kendisini 1 milyon 700 bin lira dolandırdığını belirterek suç duyurusunda bulundu.

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri harekete geçti. İstihbarat Şube Müdürlüğünün de desteğiyle kimlik bilgileri tespit edilen şüpheliler takibe alındı. 3 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından suç örgütü elebaşının Selim D. olduğu belirlendi. Selim D.’nin İstanbul’un Beykoz ilçesinde lüks bir villa kiralayarak şebekesini buradan yönetip vatandaşları da kurduğu sistemle dolandırdığını tespit edildi.

61 KİŞİYİ 5 MİLYON LİRA DOLANDIRMIŞLAR

Mağdurlardan 17 kişiye ulaşan polisler, şüphelilerin aynı yöntemle Türkiye genelinde 61 vatandaşı 5 milyon liradan fazla dolandırdığını tespit etti.

Erzurum merkezli İstanbul, Ağrı ve Manisa’da 24 kişilik suç örgütüne yönelik eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, şüphelilerden ikisi kadın 22’sini yakaladı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda, çok sayıda vatandaşa ait kimlik, adres ve kişisel verilerin tutulduğu dokümanlar ve başka şahıslara ait kredi ve banka kartları, dolandırıcılıkta kullanılan cep telefonları, sim kartlar ve bilgisayarlar ele geçirildi. Gözaltına alınan 22 şüpheli, Erzurum İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Zanlıların banka hesaplarına mahkeme kararıyla suç geliri kapsamında el konuldu.

ÖRGÜT ELEBAŞI CEZAEVİNDEN FİRAR ETMİŞ

Bu arada, örgüt elebaşı Selim D.’nin 21 yıl kesinleşmiş hapis cezasının olduğu ve 1 yıl önce hükümlü olduğu cezaevinden firar ettiği belirlendi.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir