Hogwarts Legacy Satış Rakamları Beklentilerin Yüzde 200 Üzerinde

Yıla damgasını vuran oyunlardan olan Hogwarts Legacy yalnızca Harry Potter hayranlarına beklediklerini vermekle kalmadı pek çok oyuncunun yanında geliştiricilerini de memnun etti. Öyle ki Hogwarts Legacy’nin satış rakamları ekibin tahminlerinin çok çok ötesinde.

İlk iki haftasında 12 milyon satan Hogwarts Legacy Warner Bros.’un yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Çıkışından önce dahi global online satış platformlarının en çok satanlar listelerinde başa oturan, bununla da kalmayıp çevrimiçi yayın platformlarında liderliği anında ele geçiren Hogwarts Legacy’nin başarılı olacağı tahmin edilse de bu kadarı elbette sürpriz oldu.

Hogwarts Legacy satışları beklentileri %256 aştı!

WB Games’in kıdemli isimlerinden Arien Darby tarafından sosyal medya hesabından yapılan paylaşım Hogwarts Legacy’nin başarısının Warner Bros. için de sürpriz olduğunu gösteriyor. Üstelik oyun henüz Xbox One, PlayStation 4 ve Nintendo Switch konsollarına çıkışını gerçekleştirmedi bile.

Peki Hogwarts Legacy için devam oyunu planları ne alemde?

Geçtiğimiz günlerde bu soru geliştirici ekibin kıdemli isimlerine sorulmuştu. Çok uzun bir zamandır tek odaklarının oyunu sorunsuz bir biçimde çıkartmak olduğunu söyleyen geliştiriciler henüz devam oyunu düşünmeye vakitleri olmadığını söylemişlerdi. Ancak oyunun başarısı göz önüne alınırsa ne zaman bilinmez ancak bir devam oyununa kavuşacağımız kesin diyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir