CANLI | CHP lideri Özgür Özel, grup toplantısında konuşuyor

T24 Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında konuşuyor. 

Özel’in açıklamasından satır başları şöyle:

“(Ölümlü sel felaketi) İktidar partisi ilk kez iklim krizinin bunlara sebep olduğunu söyledi. Toplumun bir kısmı bahane uydurmayın, bir kısmı da iklim krizi bütün dünyanın sorunu dedi. İklim krizinin varlığını kabul etmek önemli ama hükûmetler buna bir doğal afet, biz ne yapalım diyecek durumda değiller. Bütün dünya dirençli kentlerden bahsediyor, dirençli kentler için iktidarın hazırlık yapması gerekiyor. 

İBB’den bahsedebiliriz. Bu hafta sonu İstanbul’a metrekareye 30 ila 50 kg yağış düştü. Bu rakam daha önce AKP iktidarında, 50 kg için tarihin en büyük yağışları, yapacak bir şey yok diyordu. Üsküdar su altında kalıyordu. Ancak bu hafta sonu öyle görüntüler görülmedi. İBB, bu yatırımlara 40 milyar TL, yerin altına harcadı. Göllenme, taşkın, sel ve hayat kayıpları yerine bir metropole yakışır düzeydeydi görüntüler. İşte CHP belediyeciliği! Ekrem Başkanı ve ekibini tebrik ediyoruz. 

Bu hafta sonu CHP’den bir heyetle birlikte, Bosna Hersek’te olacağım. 

13 bin 300 Filistinli hayatını kaybetti. Yüzde 70’i çocuk ve kadın. Hepimizin gözünün önünde elektrikleri kesilen bir hastanede çocuklar çığlık atarak hayatını kaybetti. Bu büyük zulüm karşısında dünyanın güçlüleri sessizliğe büründüler. 1995’te sustular, yıllar sonra savaş suçu dediler. Bugün yapılması gereken, timsah gözyaşları yerine Filistin’e sahip çıkmaktır. İlk fırsatta insani yardımların ulaşmasını sağlamak, soruna dikkat çekmek için Filistin’e gideceğiz. Bunun için girişimlerde bulunuyoruz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir