TRT World’ün “Ukrayna Savaş Günlükleri” Yapımı 44. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Başarıya İmza Attı!

TRT World tarafından hazırlanan ödüllü belgesel serisi ‘Off the Grid’in Ukrayna’da çektiği ‘Ukrayna Savaş Günlükleri’ bölümü, uluslararası başarıya imza atarak Emmy ödülüne değer görüldü. ?

Rusya ile Ukrayna Savaşı sonrasında sivillerin yaşadıklarını anlatan ‘Ukrayna Savaş Günlükleri’ Uluslararası Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından verilen 44. Uluslararası Emmy Ödülleri’nin “Haber ve Güncel Olaylar” kategorisinde finale kalarak bizleri heyecanlandırmıştı.

Mouhssine Ennaimi ve Alexandre Pauliat’ın hazırladığı ve Hakan Hocaoğlu’nun görüntülediği, Ukrayna’da çekilen belgesel, savaşın yıkıcı yüzünü çarpıcı şekilde izleyici ile buluşturuyor.

Fatih Kibar’ın kurguladığı, Mahmut Sami Çavuş’un tasarımlarını yaptığı haber niteliği taşıyan belgesel, Rusya ordusunun çekilmesiyle Ukrayna’daki sivillerin hayatlarındaki değişimi ele alıyor.

44. Uluslararası Emmy Ödülleri’nin “Haber ve Güncel Olaylar” kategorisi ödülleri, 27 Eylül’de (dün) New York’ta yapıldı ve televizyon dünyasının önde gelen isimlerinin de katıldığı ödül töreni ile sahiplerini buldu.

New York’ta düzenlenen gecede, binlerce eser arasından ödüle değer görülen ‘Ukrayna Savaş Günlükleri’ ülkemizi büyük bir gurur yaşattı.

TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, TRT World’ün aldığı Uluslararası Emmy Haber Ödülü’nün Cumhuriyet’in 100. yılında kazanılmasının çok anlamlı olduğunu belirtti.

Savaşın yıkıcı yüzünün izleyiciyle buluştuğu yapımın hak ederek aldığı bu ödül ülkemizi gururlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir